Logotypy branży modowej - cz. 2

Przedstawiamy część drugą dotyczącą projektowania logotypów dla marek modowych. Opisaliśmy drugi typ logotypów wiodących prym na światowym rynku. 

Harmonia i symetria

Logo z sygnetem w środku jest połączeniem liter z ilustracyjnym znakiem. Sygnet dzieli znak na dwie równe części, dzięki temu w znaku zachowana jest harmonia i symetria. Takie zestawienie jest ponadczasowe i eleganckie. Jest doskonałym zrównoważeniem typografii i sygnetu. Sygnet może być ilustracyjny lub typograficzny. Może np. zastępować znak „&” jeśli właściciele marki to duet projektantów.

Logo Ralph Lauren jest idealnym ucieleśnieniem bogatej, dumnej amerykańskiej tradycji. Jest idealnym przykładem wyrazistego logo. Czarno-biały sygnet przedstawia gracza polo. Polo jest jeszcze stosunkowo drogim sportem, uprawianym przez elity. Firma wybrała jeźdźca polo jako swój symbol, ponieważ wywołuje uczucie dumy, elitaryzmu, kojarzy się z wyższą klasą, życiem na wysokim poziomie. Całość w połączeniu z typografią jest bardzo dostojna i elegancka.

Logo Emporio Armani jest połączeniem ilustracyjnego i typograficznego sygnetu. Składa się z orła, którego głowa skierowana jest w prawą stronę oraz liter „G” i „A”. Orzeł wskazuje na najwyższą jakość, błyskotliwość marki oraz jej wyrafinowany charakter. Znak Giorgio Armani jest uważane za doskonały przykład minimalistycznego, lecz eleganckiego projektu logo. Składa się on z delikatnych i jednocześnie kontrastowych liter oraz mocnego, charakterystycznego sygnetu. Typografia jest nieprzypadkowa i wyszukana - cieńsze i grubsze elementy liter idealnie ze sobą kontrastują nadając całości wyrafinowany i gustowny styl.

Każdy z przedstawionych przez nas logotypów, mimo swojej prostoty ma coś charakterystycznego. Ilustracyjne znaki są bardzo klasyczne i ponadczasowe, a w połączeniu z typografią tworzą spójną elegancką całość.

Już niedługo kolejna część artykułu.

Newsletter

Podobają Ci się nasze artykuły? Chciałbyś być na bieżąco? Zostaw swój adres e-mail.

Archiwum

Chcesz znaleźć konkretny post? Wyszukiwanie długo trwa? Skorzystaj z archiwum.